• Iść za głosem swojego serca - rozmowa z Agnieszką Musiał

  • Podobna do tej, która śpiewa o poranku - Agnieszka Beszłej i Guadalupe

  • Ze służbą jej do twarzy

  • Sceny Miłości - rozmowa z Magda.leną Frączek

  • Na miłość nie trzeba zasłużyć – rozmowa z Małgosią Hutek

  • Mieć misję - wywiad z Elą Jakubek

  • Żyć w ciekawych czasach - rozmowa z Julią i Grzegorzem Kopalami

Copyright 2024 - Custom text here

4xP 2017, czyli Profesjonalizm, Pasja, Pieniądz i Pan Bóg - jak to poukładać?

4xP 2017 plakat mn

 

W Kamieniołomie w parafii św. Józefa Kraków-Podgórze 14 prelegentów – dziennikarzy, aktorów, przedsiębiorców, muzyków – opowiedziało o 4xP w praktyce, czyli jak w ich dziedzinie wygląda podejście do pieniądza, profesjonalizmu i pasji oraz na którym miejscu powinien być Bóg, by wszystko było na swoim miejscu.

To już druga edycja, w 2016 roku byli z nami m.in. Kamil Zbozień z Rób To Co Kochasz, Michał Guzek z Chrześcijańskiego Grania i Tomek Sztreker z Wiary w Biznesie – tutaj kilka wspomnień: http://www.niebanalni.com.pl/wydarzenia#6290143300504511457

 

PROGRAM 4xP 2017

W tym roku przygotowaliśmy dla Was dwa panele dyskusyjne (jeden dwuczęściowy) na temat bycia liderem i operowania finansami oraz organizowania ludzi, a także na temat współczesnego artysty chrześcijańskiego. Oprócz tego świadectwa naszych gości znanych ze sceny. A także okazja do spowiedzi, Msza Święta, dzielenie w grupach i uwielbienie z zespołem.

 

Ireneusz Krosny oraz niemaGOtu, czyli scena i Pan Bóg

Aktora, muzyka, artystę najczęściej znamy z telewizji czy ze sceny. Często nam imponuje, inspiruje, zachwyca, jest autorytetem. Jak funkcjonują na co dzień wierzące osoby znane publiczne? Co Pan Bóg zdziałał w ich życiu i czy bycie znanym pomaga czy utrudnia dojście do świętości? Czy i jak Pan Bóg działa poprzez scenę? O tym opowiedzą nasi goście – Ireneusz Krosny oraz Ola Maciejewska i Kuba Blycharz z niemaGOtu.

 

Pieniądz czy problem?

Spotkałeś się kiedyś z sytuacją, że wszystkie wydarzenia, koncerty, spotkania w Kościele powinny być robione za darmo? Dla uczestnika bardzo dogodna sytuacja, a poza tym, przecież „Kościół ma pieniądze, powinien sponsorować wszelkie pobożne inicjatywy”. Do tego powinny być profesjonalnie zorganizowane – również za darmo. A organizowałeś kiedyś wydarzenie, koncert, rekolekcje i znasz problem kosztów, które jednak nie są pokrywane z budżetu Kościoła, ale świeckich i trzeba się natrudzić, aby je uzyskać? I pamiętasz, ile dni i godzin pracy włożyłeś w to, żeby było to coś wyjątkowego dla innych? Jeśli tak, to znasz już trochę temat finansów i Kościoła oraz organizacji inicjatyw. A może da się robić to sprawnie i mądrze, w pewności moralnej i bez strachu o codzienne utrzymanie swojej rodziny oraz bez poczucia wyzysku? Poszukamy rozwiązań, a pomogą nam w tym ks. Wojciech Węgrzyniak (autor „Bogatego Katolika”, duszpasterz krakowskiej kolegiaty św. Anny)[ks.Wojciech z ważnych przyczyn nie będzie obecny, ale przygotował dla wszystkich uczestników pewną niespodziankę], Andrzej Dubiel (organizator Strefa Chwały Festiwal i manager New Life’m) oraz ks. Grzegorz Piątek (z Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”).

 

Opanowanie innych to siła, opanowanie siebie to prawdziwa moc

Bycie liderem to zaszczyt, przyjemność, renoma. To też odpowiedzialność, możliwość podejmowania ważnych decyzji, nadawania kierunku. A co, kiedy lider przeżywa kryzys? Pokazywać to czy nie? Na kogo liczyć, przecież nie każdy przyjaciel lidera jest też liderem i w pełni zrozumie sytuację? A jeśli lider popełni błąd i to duży – jak to wyprostować, żeby nie stracić autorytetu? A kiedy władza zaczyna uderzać do głowy? Albo kiedy bardziej zaczyna się promować siebie? Albo kiedy lider nie jest zorganizowany i choćby szczerze tego chciał, coś ciągle nie działa sprawnie. Te i inne dylematy będziemy rozwiązywać w z pomocą Agnieszki Chmielowiec (współwłaścicielki Zarządzania po ludzku i www.Ubogacani.pl), Patrycji Siemiginowskiej (z Instytutu Psychologii Stosowanej UJ oraz wspólnoty Ziemia Boga), Andrzeja Sobczyka (właściciela księgarni Gloria24.pl oraz wykładowcy Akademii Właściwego Toru) oraz Mateusza Palucha (lidera Wspólnoty Uwielbienia i Ewangelizacji Janki).

 

Chrześcijańska kultura czy jej brak

Czy Polska kultura chrześcijańska to tworzenie czy odtwarzanie? Co Cię inspiruje do tworzenia? Co w chrześcijańskim utworze, filmie, sztuce sprawia, że po nią sięgasz i pokazałbyś to niejednemu znajomemu spoza Kościoła, a w dodatku nie powstydziłbyś się jakości? A może znasz artystów chrześcijańskich na żywo i nie zgadzasz się z tym, że jedno tworzą, a drugie robią prywatnie? A może właśnie inaczej – znasz takich artystów i to oni wraz ze swoją prywatną postawą są dla Ciebie świadectwem i inspiracją do tego, by być jeszcze bliżej Pana Boga? Posłuchaj, co na ten temat mają do powiedzenia dziennikarze – tak odbiorcy, jak i praktycy: Grzegorz Bociański (dziennikarz Radia eM, wokalista Katolika Front), Szymon Babuchowski (dziennikarz Radia eM i wokalista zespołu Dobre Ludzie), Łukasz Tura (Radio eM) oraz Maria Kargulewicz (aktorka kabaretu A JAK!).

 

ZAPISY

Zapisać można się poprzez formularz: https://goo.gl/forms/DM4ckMwO70XbiyTv2

Tutaj link do wydarzenia Facebook (kliknięcie "wezmę udział" nie jest równoznaczne z zapisem): https://www.facebook.com/events/1114561032000347/

Koszt całego dnia to 50zł (przy zapisie do 17 marca) albo w dowolnym terminie, jeśli zapisuje się razem grupa co najmniej 5 osób. Od 18 marca cena regularna to 55zł studenci i 70zł osoby pracujące.

 

Zapraszamy więc, by dzień Zwiastowania spędzić wspólnie z nami, przeżyć coś ważnego, odkryć coś nowego, a potem przez następny rok świadczyć o tym (do dzisiaj spływają do nas świadectwa, że w ubiegłym roku ktoś znalazł na 4xP wydawcę na swoją książkę, ktoś poznał wartościowe osoby, które potem zaprosił do swojego środowiska, ktoś słuchając wystąpień zmienił swoje patrzenie na prowadzenie biznesu lub na tworzenie sztuki). Takich więc przeżyć i w tym roku serdecznie Wam życzymy i zachęcamy do szybkiego zapisania się i przyjścia z otwartym sercem i dużą ciekawością.

Do zobaczenia!

Niebanalni.com.pl

 

f t y